Barion Pixel Skip to content

SÚHLASÍŠ?????

Jeden z mojich priateľov sa ma spýtal: „Prečo platíš toľko peňazí za to, aby tvoje deti jazdili na motorke?“ Musím sa priznať; neplatím za to, aby moje deti jazdili na motorke.
Takže ak neplatím za jazdu na motorke, za čo platím?
– Platím za tie chvíle, keď sa moje deti unavia natoľko, že chcú prestať, ale neprestanú.
– Platím za tie dni, keď moje deti prídu zo školy a sú „príliš unavené“, aby išli do garáže a umyli si motorku, ale aj tak idú.
– Platím za to, aby sa moje deti naučili byť disciplinované, sústredené a oddané.
– Platím za to, aby sa moje deti naučili starať samé o seba a o ich veci.
– Platím za to, aby sa moje deti naučili spolupracovať s ostatnými a boli dobrými spoluhráčmi, láskavými v porážkach a skromnými v úspechoch.
– Platím za to, aby sa moje deti naučili narábať so sklamaním, keď nedosiahnu také umiestnenie alebo titul, v aký dúfali, ale napriek tomu sa týždeň čo týždeň vracajú a dávajú tomu svoj najlepší výkon.
– Platím za to, aby sa moje deti naučili vytvárať a plniť si ciele.
– Platím za to, aby si moje deti vážili nielen seba, ale aj ostatných jazdcov, funkcionárov a trénerov.
– Platím za to, aby sa moje deti dozvedeli, že dosiahnutie šampióna trvá hodiny a hodiny, roky a roky tvrdej práce a praxe, a že úspech sa nedostaví zo dňa na deň.
– Za svoje deti platím, aby boli hrdé na malé úspechy a pracovali na dosiahnutí dlhodobých cieľov.
– Platím za príležitosť, ktorú moje deti majú a budú mať v nadviazaní celoživotných priateľstiev, vytváraní si celoživotných spomienok a byť hrdí na svoje úspechy tak ako som ja.
– Platím, aby moje deti mohli byť vonku na trati namiesto pred obrazovkou …
… mohol by som pokračovať, ale aby som bol krátky, neplatím za jazdu na motorke; Platím za príležitosti, ktoré mojim deťom ponúka jazda na motorke, aby si vytvorili vlastnosti, ktoré im budú dobre slúžiť počas celého života a dávať im príležitosť žehnať životy ostatných. Z toho, čo som doteraz videl, si myslím, že je to skvelá investícia!